Opcje płatnicze

Płatnosci

PLATNOŚCI internetowe - jak szybko, bezpiecznie i bez prowizji przesyłać otrzymywać pieniądze z kont bukmacherskich.
Aby grać u danego bukmachera należy najpierw wpłacić pieniądze na ich konto... Poniżej opiszemy najpopularniejsze sposoby wpłat i wypłat.



Karty kredytowe: 
Łatwy i szybki sposób przesyłania pieniędzy do bukmachera. Pieniądze trafiają na konto automcztycznie. W każdym bukmacherze akceptowane są przynajmniej dwie karty kredytowe VISA i MasterCard. 
Bezpieczeństwo: takie transakcje są bezpieczne, bukmacherzy tak jak banki posiadają 128 bitowe zabezpieczenia przy dokonywaniu takich płatności. W kilku przypadkach będziecie poproszeni i przesłanie im kopii karty kredytowej do weryfikacji i autoryzacji właściciela karty, proponujemy wtedy aby wymazać 8 ostatnich cyfr na karcie :) w większości jednak bukmacherów nie trzeba kart skanować i im przesyłać.
Opłaty: Bukmacherzy zazwyczaj nie pobierają dodatkowej prowizji za dokonanie transakcji kartami (ale są wyjątki np. Bwin ściąga 1% za transakcję)  Uwaga nie które banki traktują wpłatę karta jako wpłata gotówkowa i pobierają dodatkowa prowizję..

UWAGA: równica pomiędzy kartą Mastercard, a VISA jest taka, że na kartę VISA można wypłacać pieniądze z konta gracza, w kartach Mastercard nie ma wypłat! Wypłatę trzeba dokonać jakimś innym sposobem. Czasami zdarza się tak, że jeżeli chcesz wypłacić tego samego dnia co wpłacałeś do bukmachera to on może zwrócić kwotę wpłaty na Twoją kartę Mastercard.

Przelewy bankowe:
Jeśli posiadacie konta bankowe przez internet, to jest to udogodnienie na pewno. Przelew bankowy nie jest najszybszym sposobem wpłat na konto gracza :) Zazwyczaj transakcje zatwierdzane są na koncie od 2-5 dni roboczych, tak więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Bezpieczeństwo: Sposób bezpieczny, właściwie nie wiąże się z nim żadne niebezpieczeństwo.
Opłaty:  Musicie sprawdzić w bankach jaką prowizję pobierają za takie transakcje.

Internetowe opcje płatnicze:
Skrill 

Czytaj pełną informację na Interbookie: Skrill

1. Czym jest Skrill ?
Skrill  jest serwisem oferującym dokonywanie bezpiecznych płatności internetowych. W tym przypadku skupimy się na internetowych bukmacherach do których również możemy przesyłać lub otrzymywać pieniądze z Skrill  
Dzięki Skrill  możesz:
- przesłać środki pieniężne za pomocą poczty elektronicznej z karty kredytowej/debetowej lub przelewm bankowym
- dokonać zakupów online
- odbierać środki za pomocą maila

- przelać drugiej osobie środki jeśli posiada konto Skrill

- możesz otrzymać kartę od Skrilla i wypłacać środki w bankomacie czy płacić za zakupy

2. Czy Skrill Moneybookers jest dostępny w języku polskim? 
- NIE

3. Który z bukmacherów akceptuje Skrill ?
- Praktycznie każdy bukmacher internetowy. Skrill działą tylko i wyłacznie w krajach w których zakłady są legalne. 

4. Jaka jest minimalna kwota którą mogę wpłacić/wypłacić poprzez Skrill ?
W zależności od bukmachera. Zazwyczaj kwoty minimalne to 5-20 Euro lub równowartość w innej walucie.

4. Czy Skrill  jest bezpieczny?
- Tak, strona posiada zabezpieczenia podobne do tych które znajdują się w bankach online.

5. Jak działa Skrill ? Jak bezpiecznie otworzyć konto?
- Skrill Moneybookers działa na zasadzie konta bankowego, które jest nieoprocentowane. Oto kilka kroków, które musisz wykonać aby w pełni skorzystać z ich serwisu:


1. Rejestrujesz się na stronie, podając dane osobowe, twój login i hasło które będziesz używał do logowania się do swojego przyszłego konta. Kliknij na ten link: www.Skrill Moneybookers.com lub wpisz adres w przeglądarce.

2. Następnie otrzymasz maila dziękującego za otworzenie konta, aby w pełni wykorzystać Skrill , najlepiej będzie kiedy przed wpłatą pieniędzy na konto prześlesz im kopie paszportu lub dowodu osobistego, prawo jazdy. My tak nie zrobiliśmy, po rejestracji wpłaciliśmy pieniądze które nie znalazły się na naszym koncie, następnie mieliśmy problemy z zalogowaniem się do serwisu, za każdym razem otrzymywaliśmy następującą wiadomość: "Your account has been locked for security reasons and it needs to be authorised. Please send a copy of your passport to..." czyli: twoje konto zostało zablokowane proszę wysłać kopie paszportu na adres,..
Po przesłaniu dokumentów nasze konto zostało odblokowane.

3. Kiedy wszystkie dane będą się zgadzały otrzymasz maila potwierdzającego autoryzacje konta i twój limit wpłat i wypłat będzie powiększony do 10 000 Euro.

3. Teraz zostało  tylko wpłacenie funduszy na konto Skrill.
Możesz to zrobić na kilka sposobów,: przelewem bankowym, karta kredytowa lub bankomatową, paysafecard, Neteller. Skrill.


5. Jak wypłacać z bukmachera do Skrill ?

A. Wypłata z konta bukmachera do Skrill  zazwyczaj dokonywana jest z konta danego bukmachera, czyli logujemy się do swojego konta gracza, i wybieramy opcję wypłat następnie Skrill  wpisujemy kwotę jaką chcemy wybrać następnie musimy potwierdzić wypłatę hasłem, i to wszystko. Wypłata od bukmachera na nasze konto Skrill zależy od bukmachera. Np. w przypadkuUnibet do 24h, Pinnacle nawet do 1, Betsson, Betsafe 24h. 














NETELLER

Neteller to największy portfel elektroniczny, który umożliwia użytkownikom przesyłanie i odbieranie pieniędzy od bukmacherów, a także innych użytkowników, którzy mają Netellera. Po kupieniu Skrilla, firma praktycznie została monopolistą na rynku. Neteller to bardzo poważna instytucja finansowa z Wielkiej Brytanii, całkowicie bezpieczna. Podobna do Paypala. Wejdź na stronę https://www.neteller.com/en


Jak możemy wpłacać i wypłacać do Netellera?

Neteller proponuje nam wiele opcji wpłat i wypłat. Do najpopularniejszych wpłat należą karty bankomatowe i kredytowe MasterCard, Visa, Maestro, przelew bankowy, Skrill, Paysafecard, a nawet Bitcoin. Wypłacać możemy na karty, ale tylko Visa, przelewem bankowym, na Skrilla, a także można zamówić kartę Neteller i płacić nią we wszystkich punktach na świecie ze znaczkiem MasterCard, jak również wypłacać z bankomatów.

Założenie konta jest bardzo proste i nie różni się wiele od założenia konta np. w sklepie internetowym. Należy jedynie pamiętać, aby przesłać im skany dokumentów takich jak dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy. Dodatkowo firma Neteller może żądać rachunku za gaz, telefon czy potwierdzenia o zameldowaniu. Wiele osób na forach irytuje się dlaczego firma tak skrupulatnie podchodzi do weryfikacji konta. Proszę pamiętać, że to są pieniądze, które muszą być w pełni bezpieczne, a osoby, które nimi obracają w 100% sprawdzone.

W Neteller mamy możliwość wybrania waluty na etapie rejestracji. Naszym zdaniem nie warto wybierać waluty PLN jeśli chcecie wypłacać środki za pomocą karty Neteller, która może być w EURO, USD czy GBP. W przypadku gdy otrzymasz status VIP wtedy możesz mieć nawet 3 konta na różne waluty.


Opłaty i prowizje.

W przypadku wpłat i wypłat do bukmachera nie ma żadnej prowizji. Natomiast drobną prowizję płacimy przy przelewach między użytkownikami portfela Neteller. Prowizje są też naliczane w przypadku wpłat innymi opcjami np. kartami kredytowymi i bankomatowymi 1,9 %, przez Skrilla 1,9% czy Przelewy24 1,5%. Przelewy bankowe są płatne: 7 euro opłaty.


Uwaga: Konto Neteller można założyć po ukończeniu 18 roku życia.


Pytanie w takim razie, który z portfeli internetowych wybrać Skrill czy Neteller?

Po połączeniu obu firm trudno powiedzieć, który z portfeli jest lepszy. Wydaje się, ze support sprawniej działa w Neteller. W czasie pisania artykułu weryfikacja konta łatwiejsza była w Skrill.
Prowizje na zbliżonym poziomie, choć np. wpłata za pomocą Paysafecard jest bardziej opłacalna w Skrillu. Z drugiej strony Neteller ma bardzo fajny system rabatowy (wymiana punktów na nagrody) poza tym VIP program na wysokim poziomie ze sporymi limitami.