Artykuł

Która drużyna wygra Ekstraklasę w 2013/2014

2013.07.09

W dniu 19. lipca Ekstraklasa rozpocznie tegoroczny sezon. Czy można liczyć na pewne zaskoczenia? Czy zmieniona forma rozgrywek odbije się na końcowej klasyfikacji? Czy hegemonia zespołów Lecha oraz Legii nad resztą drużyn będzie podobnie jak w ubiegłym sezonie? Zdania są różne lecz już na dzień dzisiejszy można rozpocząć obstawianie.

Mistrz Polski w sezonie 2013/2014 — typy bukmacherów.


Legia 2,50
Lech Poznań 3,60
Śląsk 11,00
Wisła 12,00

W dniu 19.  lipca  Ekstraklasa rozpocznie tegoroczny sezon. Czy można liczyć na pewne zaskoczenia? Czy zmieniona forma rozgrywek odbije się na końcowej klasyfikacji? Czy hegemonia zespołów Lecha oraz Legii nad resztą drużyn będzie  podobnie jak w ubiegłym sezonie? Zdania są różne lecz już na dzień dzisiejszy można rozpocząć obstawianie.  Wśród faworytów najczęściej wymieniane są jak to miało miejsce już w ubiegłym sezonie kluby Lecha oraz Legii. Właściwie nie ma się co dziwić w ubiegłym sezonie, od razu w oczy rzucały się dysproporcje między tymi zespołami, a pozostałymi. Teraz przypuszczalnie nie będzie inaczej i  naszym zdaniem na 99 procent to  te kluby powalczą o tytuł Mistrza .

Legia Warszawa jest grupą, która zyskała podwójną koronę w wcześniejszym sezonie dziś na pewno liczy na awans do Ligi Mistrzów oraz zachowanie tytułu dobytego w poprzednim sezonie. Dostać się do Ligi Mistrzów naturalnie będzie trudno (zawsze przerabiamy to samo) lecz przy dobrym losowaniu wszystko jest możliwe. Zakładamy, że drużyna może dostać się do Ligi Mistrzów czy nawet Ligi Europy co może wpłynąć negatywnie na postawę w Ekstraklasie. Z wcześniejszych doświadczeń wiemy że polskie drużyny nie potrafią grać na tylu frontach co daje kiepskie wyniki Lidze. Ciężko powiedzieć jak zaprezentują się nowi gracze (Henrik Ojamaa, Helio Pinto, Dossa Junior, Łukasz Broź). W zasadzie w Deyna Cup nie było tak źle, ale to tylko turniej.
Sądzimy że w Ekstraklasie i tak rozstrzygająca będzie wiosenna runda gdzie zapewne gra w rozgrywkach europejskich nie będzie już ważna.

Lech Poznań -  wg nas jedyna alternatywa dla  Legii w walce o tytuł Mistrza. Drużyna Lecha udowodniła w poprzednim sezonie, że gra  dobrze w porównaniu do innych grup. Dodatkowo idealna postawa na meczach wyjazdowych zawodników Rumaka przybliżała ich do zwycięstwa. Meczami na swoim podwórku przepuścili oni szanse na zwycięstwo. W tym sezonie prawdopodobnie wyciągną wnioski i w związku z tym przewidujemy, że to będzie dużo lepiej wyglądało.

Poza wymienionymi grupami zakłady bukmacherskie dają jeszcze niewielkie nadzieje Wiśle oraz Śląskowi. W przypadku drużyny Śląska kłopoty finansowe stanowią poważną przeszkodę co naszym zdaniem na pewno utrudni osiągnięcie celu. Może jeszcze skład mógłby coś tutaj zdziałać, chociaż negatywna atmosfera z pewnością nie zadziała dobrze. Klub Wisły Kraków znajduje się dla nas w środku stawki i na próżno liczyć na to, że z tą drużyną piłkarzy Franciszek Smuda stanie do walki o najwyższe cele. Ta grupa wymaga gruntownej przebudowy na czele z zakupem 5-6 klasowych zawodników.

Kursy na Mistrza:
Legia Warszawa 2,50 (raczej jest adekwatny do aktualnego budżetu i kadry zespołu)
Lech Poznań - 3,60 (Jeżeli Szymon Pawłowski dopasuje się w dobrze do zespołu według nas realna szansa na wygraną)
Śląsk Wrocław - 11,00 (linia ustawiona prawidłowo)
Wisła Kraków - 12,00 ( za mały kurs, ciężko w tym składzie o  Mistrza)
Zagłębie Lubin - 25,00 (drużyna wciąż ma potencjał, lecz w ostatnim czasie nie odnotowuje znaczących sukcesów) .

W związku z tym stawiając na Lecha bądź Legię raczej mamy 99% szans na wygraną. Można zastanowić się nad zagraniem na oba zespoły jako surebet. Kurs 2,50 oraz 3,60 powinien dać nam wygraną w wysokości 32%. Patrząc na stopy procentowe w naszym kraju jest to dobra inwestycja.